Tralfamadoria

Piątek, 9 marca

godz. 18.00 Białostocki Teatr Lalek, spektakl (15 zł/N, 10 zł/U)

 

 

Choreografia / Opracowanie Muzyczne / Wykonanie: Izabela Chlewińska 

Współpraca Artystyczna: Arkadi Zaides

Reżyseria Świateł / Tekst:Tomasz Śpiewak

Kostium: Maciej Chojnacki

Premiera:  18.06.2011 / Gdański Festiwal Tańca / Klub Żak / Gdańsk

Produkcja: Zrealizowano W Ramach Projektu Klubu Żak „Re

zydencja / Premiera 2011” www.Klubzak.Com.Pl Oraz We Współpracy Z Urzędem Miejskim W Lidzbarku Warmińskim

 

fot. Katarzyna Madziała

 

 

Najnowszy spektakl Izabeli Chlewińskiej inspirowany słynną powieścią Kurta Vonneguta "Rzeźnia numer pięć" to specyficzna podróż w czasie, a zarazem absurdalna wyprawa

w celu poszukiwania sensu w tym, co budzi nasz największy strach. „Zdarza się”.   (Rzeźnia numer pięć / Kurt Vonnegut).

Przedstawienie powstało podczas projektu „rezydencja/premiera 2011” w Klubie Żak w Gdańsku. Jego premiera odbyła się podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca 2011. Następnie było prezentowane podczas festiwalu Contact Zone w Kaliszu oraz w ramach przedplatformowych prezentacji w Starym Browarze w Poznaniu. W lutym 2012 było prezentowane w Japonii – podczas festiwalu Yokohama Dance Collection EX w Jokohamie oraz w Session House w Tokio.

 

------------------------------------

Izabela Chlewińska (1980) - Tancerka, choreograf, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej. Stypendystka prestiżowego programu szkoleniowego DanceWeb w Wiedniu w 2008 roku oraz stypendium Ministra Kultury w Polsce w 2009 roku. Członek Embassy of... – kolektywu blisko 70 artystów z całego świata.

Jako laureatka konkursu “rezydencja/premiera 2011” w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca stworzyła spektakl Tralfamadoria , który został zaprezentowany m.in. w Japonii – podczas Yokohama Dance Colllection EX  w Jokohamie oraz w Session House w Tokio(2012).

 

Jej solowy spektakl Ophelia is not Dead (2008), został pokazany m.in. na międzynarodowym festiwalu Prisma Forum w Meksyku.  W 2009 roku zorganizowała Ophelia is not Dead Festival - spotkanie siedmiorga niezależnych tancerzy z Polski, Serbii, Węgier, Szwecji, Anglii, Kostaryki i USA.

Od roku 2009 współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw, spektakle : Przed południem przed zmierzchem w reż. Piotra Cieplaka (2009) oraz Le Sacre w reż. Leszka Bzdyla  i Katarzyny Chmielewskiej (2010).

 

Zadebiutowała na scenie w roli Niewidomej w spektaklu Sinobrody-nadzieja kobiet wg. Dei Loher w reżyserii Norberta Rakowskiego (2004). W latach 2004-2008 tancerka Teatru Tańca Alter: Hej, Sin Piel (2005), Pazur (2006), Odcinek (2007). W sezonie 2008-2009 aktorka Teatru Nowego w Łodzi. Od roku 2008 współpracuje z teatrami dramatycznymi jako choreograf (m.in. Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Nowy w Łodzi, Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr Studio w Warszawie).