Poczekalnia

Piątek, 9 marca

godz.19.15 Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia, spektakl (15 zł/N, 10 zł/U)

 

Choreografia - Karolina Garbacik
Scenografia - Paweł Dudko
Muzyka - Adrian Jakuć - Łukaszewicz (Liquid Molly)
Dramaturgia - Tomasz Gilewicz
Wykreowali i tańczą - Dorota Baranowska, Adam Bartoszewicz, Julia Dondziło-Grześ, Katarzyna Jankowska, Dorota Szyc, Alicja Gościewska

 

 

----------------------------

Grupa Przejściowa- od lat jedyna grupą tańca współczesnego w Białymstoku i na Podlasiu, która regularnie tworzy spektakle i prezentuje je na scenach lokalnych, a także w całym kraju.

Praca zespołu opiera się na dążeniu do osiągnięcia swoistego  porozumienia pomiędzy ciałem i umysłem. Odbywa się to głównie za sprawą wspólnych tanecznych poszukiwań nowych, unikalnych treści poprzez m.in. improwizację, czy partnerowania. Oryginalność Grupy Przejściowej opiera się także na nieustannym odnajdywaniu na nowo inspiracji w nieodkrytych, bądź zapomnianych, istniejących dobrach kultury, tj. malarstwie, fotografii, muzyce, odnajdywaniu na nowo inspiracji w sobie.

Grupa Przejściowa współpracuje z artystami z kraju i zagranicy, bierze udział w projektach tanecznych, pokazach, angażuje się w proces podnoszenia poziomu wiedzy lokalnej społeczności na temat tańca współczesnego, oraz dziedzin mu pokrewnych.