3d-ance

Sobota, 10 marca

godz.18.30, Białostocki Ośrodek Kultury, spektakl (15 zł/N, 10 zł/U)

 

Choreografia, taniec: Barbara Bujakowska

Muzyka, video: Marcin Janus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Jakub Wittchen

 

„3D-ance”  to multimedialny projekt, który  operując obrazem, dźwiękiem i ruchem odnosi się do zagadnienia percepcji. Jest próbą odpowiedzi na  pytania związane z postrzeganiem , rozumieniem i odbiorem nie tylko spektaklu tanecznego ale także  otaczającego nas świata. Zagadnienie poruszone w spektaklu jest znane od bardzo dawna ale pozostaje caly czas aktualne i wyjątkowo  interesujące.

Projekt sponsorowany przez MKIDN. Premiera odbyła się w  21 czerwca 2009   w krakowskiej Cricotece.3D-ance prezentowany był m.in. na Polskiej Platformie Tańca oraz Festiwalu Dance Union w Londynie.

 

----------------------------

Basia Bujakowska-  tancerka niezależna,absolwentka Institut for Dance Art / Anton Bruckner Universitat (Linz) oraz P.F.P w Salzburg Experimental Academy of Dance(SEAD).Laureatka Pierwszej Nagrody w konkursie tvp2 „Dolina Kreatywna” za spektakl solowy „Swan….like”; stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (2009) oraz Arts  Station Foundation(Solo projekt ‘2008,Alternatywna Akademia Tańca’2009).   W ramach programu rezydencyjnego  'Solo Projekt ' wraz z muzykiem Marcinem Janusem zrealizowala spektakl „Movement modular synthesis”,rok pozniej  projekt „3d-ance”.Współpracowała m.in. z Teresą Ranieri, Rebeccą Murgi, Nigelem Charnockiem („Happy”2009), krakowską grupą  Hoplaaa ,Teatrem Maat Projekt oraz Towarzystwem Prze-Twórczym.

 

Marcin Janus – kompozytor; muzyk awangardowych formacji.Tworzy głównie muzykę elektroniczną. Jest autorem muzyki i projekcji video do wielu spektakli tanecznych m.in. autorstwa : Iwony Olszowskiej,Tomasza Bazana,Jacka Poniedziałka.Od 2008 roku współtworzy spektakle z krakowską tancerką Barbarą Bujakowską.