Mikrokosmos. Kompozycje

Środa, 7 marca

godz. 17.00, Białostocki Teatr Lalek, spektakl (15 zł/N, 10 zł/U)

 

Scenariusz i reżyseria: Robert Drobniuch

Choreografia: Karolina Garbacik

Scenografia: Adam Walny

Muzyka: Piotr Kurek

Obsada: Łucja Grzeszczyk, Dorota Baranowska, Katarzyna Jankowska/Dorota Szyc, Adam Bartoszewicz, Michał Jarmoszuk

Premiera: 18.09.2011 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Puczko

 

Mikrokosmos.Kompozycje to interdyscyplinarny spektakl, który powstał w koprodukcji Białostockiego Teatru Laleki Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Spektakl  łączy różnorodne środki wyrazu: oryginalne formy lalkowe, elementy pantomimy, a zwłaszcza taniec współczesny. Jest pierwszą i jedyna taką produkcją w Białymstoku. Inspirowany filmem „Mikrokosmos” prezentuje jeden dzień z życia owadów.

To poetycka opowieść o małym wielkim świecie, gdzie każde stworzenie ma swoje zmagania i problemy. Jest Mucha, na którą czyha sieć Pająka i ruszający do ataku Komar, jest obżarty Robak, ale też uczuciowe Motyle…

Pokazane w prostych sytuacjach, w troskach i radościach, przez co bardzo przypominają… ludzi,i młodszych, i starszych, bo spektakl adresowany jest zarówno do dzieci, jak i ich rodziców.

 

Trailer: Krzysztof Kiziewicz
Kamera: Krzysztof Kiziewicz
Bartek Tryzna
Adam Puciłowski

 

 

PRZECZYTAJ RECENZJE

 

--------------------------

Robert Drobniuch - urodzony w 1981 roku w Białymstoku. Absolwent reżyserii Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz podyplomowych studiów reżyserii opery i innych form teatru muzycznego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie.

Jako reżyser i organizator działań artystycznych współpracował z teatrami w Polsce i za granicą m.in. Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Guliwer w Warszawie, Divadlo Loutek w Ostravie, Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku,  Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Operą Krakowską.

Nagradzany przez Ministra Kultury Belgii podczas II Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Decouvertes. Images et Marionettes” w Tournai w Belgii oraz przez Prezydenta Miasta Białegostoku za organizowanie Przeglądu Inicjatyw Teatralnych Białysztuk ( jest jego pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym).

Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Artystycznego Kolegtyw, realizującego projekty z pogranicza różnych dziedzin sztuki. W ramach Kolegtywu realizował spektakle  łączące teatr klasyczny, teatr ożywionej formy, taniec i video art (m.in. „Fizjotopia”, „Noc nadchodzi od wewnątrz”).  W maju 2011 r. jako dyplom operowy w PWST  wyreżyserował „Cosi fan tutte” W. A. Mozarta pod opieką prof. Józefa Opalskiego.